Rtg

Zdjęcia radiologiczne są nieodłącznym ogniwem pełnego procesu diagnostycznego. Charakter projekcji i obszar obrazowania zależne są od rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Pomagają one w diagnostyce, planowaniu oraz ocenie leczenia chirurgicznego, endodontycznego (kanałowego), niekiedy zachowawczego, ortodontycznego i implantologicznego.

Najczęściej wykonywane są zdjęcia punktowe polegające na wykorzystaniu radiowizjografii, dzięki której oprócz zmniejszonej dawki promieniowania otrzymuje się obraz od razu na ekranie komputera. Wszystkie zdjęcia podlegają archiwizacji oraz w razie potrzeby dalszej obróbce. Precyzja fotografii cyfrowej przenosi nas w nowy wymiar jakości w obrazowaniu diagnostycznym.

Nie bez powodu wspominamy o obniżaniu dawek promieniowania, ponieważ stomatolog nie może obyć się bez wykonania wielu zdjęć rengenowskich. Takie dziedziny stomatologii jak endodoncja nie mogłyby być skutecznie wykonywane bez cyfrowych systemów radiologicznych.

Radiowizjografia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia gabinetu lekarza stomatologa, gwarantującym szybkie i skuteczne leczenie coraz bardziej wymagających pacjentów. Praca na tym sprzęcie umożliwia szybką i profesjonalną diagnozę, ułatwia proces leczenia, jak i pozwala zaoszczędzić cenny czas naszych Pacjentów.

Wykonuje zdjęcia Rtg zębów przylegające na aparatach typu STOMAX i TROPHY, także zdjęcia panoramiczne szczęk, stawów skroniowo- żuchwowych oraz zdjęcia cefalometryczne na aparacie marki TROPHY we współpracy z firmą „SCARLET LETTER”.

Na życzenie lekarzy kierujących zdjęcia cefalometryczne mogą być opisane przez specjalistów z zakresu ortodoncji.