Chirurgia

Poradnia Chirurgii Stomatologicznej – Wałbrzych

Stomatolog, Protetyk

  • Adres: Szmidta 15
    Miasto: Wałbrzych
  • Numery telefonów z zakładce REJESTRACJA

W przypadku kiedy niemożliwym jest wykonanie prawidłowego leczenia endodontycznego kanału korzeniowego zęba przeprowadza się wspomagające zabiegi chirurgiczne: radektomie, hemisekcje i resekcje wierzchołków korzeni.
Resekcja wierzchołka korzenia – jest to, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z przewlekłymi zmianami okołowierzchołkowymi. Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość wyleczenia zęba bez konieczności jego usunięcia.

Hemisekcja – jest to usunięcie połowy zęba wraz z jednym korzeniem. W jamie ustnej pozostaje druga połowa, która pozwala na rekonstrukcję zęba za pomocą korony. Ząb taki też może być filarem mostu protetycznego.

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się także „trudnymi” ekstrakcjami, zwłaszcza usuwaniem, zębów mądrości i zębów zatrzymanych.

Podniesienie dna zatoki szczękowej jest skomplikowanym zabiegiem wykonywanym, gdy w miejscu planowanego implantu jest zbyt cienka warstwa kości i trzeba ją uzupełnić materiałem kościozastępczym.

Augumentacja wyrostka zębodołowego jest zabiegiem polegającym na odbudowie kości przy użyciu materiału kościozastępczego. Efektem jaki uzyskujemy jest odtworzenie pierwotnego kształtu kości w celu dalszego leczenia protetycznego i implantologicznego.

Wykonuje bezpłatne zabiegi w ramach procedur zakontraktowanych przez NFZ. Ponadto wykonywane są zabiegi płatne według cennika, a w szczególności resekcja korzenia zęba, obturatory, szyny indywidualne, podcięcie wędzidełka i odsłonięcie zęba zatrzymanego powyżej 18 roku życia.

Lekarze specjaliści prowadzą prywatną praktykę wykonując pełny zakres zabiegów z chirurgii stomatologicznej oraz operacyjne leczenie chorób przyzębia. Korzystają z pracowni rentgenodiagnostyki, fizykoterapii, sali zabiegowej z wykwalifikowanym personelem średnim.

We współpracy z lekarzami protetykami wykonują implanty. Poradnia ściśle współpracuje z Kliniką Chirurgii Szczękowo- Twarzowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Szkoli dentystów w ramach stażów podyplomowych i specjalizacyjnych.