Stomatologia Zachowawcza

Domeną stomatologii zachowawczej jest zapobieganie i leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów- próchnicy, która dotyka ludzi w każdym wieku. Stomatologia zachowawcza przywraca stan zbliżony do ideału- zdrowe, żywe zęby. Zespół lekarzy DentalCare dysponuje wiedzą, umiejętnościami nabywanymi nieustannie na kursach i sympozjach oraz zaawansowanymi technologiami i nowoczesnymi materiałami, które pozwalają osiągnąć wymarzony cel- zdrowy, piękny uśmiech.

Wszystkie zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia tradycyjnego lub dozowanego za pomocą komputera.

Próchnica jest chorobą tkanek twardych. Główną jej przyczyną są bakterie będące składnikiem płytki nazębnej. Przekształcają one cukry, zawarte w produktach spożywczych, w kwasy, które powodują ucieczkę minerałów ze szkliwa i jego osłabienie aż do pojawienia się ubytku tkanek twardych.

Początkową fazą próchnicy jest plama próchnicowa, którą możemy leczyć stosując preparaty zawierające minerały przywracające wytrzymałość szkliwa. Na tym etapie proponujemy Naszym pacjentom  profesjonalne preparaty na bazie fluoru, a także jonów wapnia i fosforu, które na wiele lat powstrzymać mogą rozwój próchnicy.

Nie leczona plama próchnicowa i dalszy rozwój próchnicy prowadzi do powstania ubytku tkanek twardych. Leczenie na tym etapie polega na opracowaniu ( usunięciu próchnicowo zmienionym tkanek) i wypełnieniu ubytku. Dysponujemy nowoczesnymi materiałami światłoutwardzalnymi gwarantującymi estetykę naśladując wiernie naturalny kolor, przezierność i mocną odbudowę zniszczonych zębów. Wypełnienia te posiadają zminimalizowany „skurcz polimeryzacyjny” co gwarantuje brak nadwrażliwości i nieszczelności, a w konsekwencji brak próchnicy wtórnej.

Dalszy proces próchnicowy powoduje uszkodzenie wewnętrznych tkanek zęba – miazgi, która obumiera, co wiąże się z objawami bólowymi i wykluczeniem zęba z czynności żucia. Konieczne jest leczenie kanałowe- endodontyczne.
Pacjenci STOMAX-u otrzymują fachową poradę i pomoc na każdym etapie rozwoju próchnicy.