Ortodoncja

Poradnia Ortodontyczna – Wałbrzych

  • Adres: Szmidta 15
    Miasto: Wałbrzych
  • Numery telefonów z zakładce REJESTRACJA

Ortodoncja zajmuje się przywracaniem prawidłowego ustawienia zębów oraz prawidłowej funkcji uzębienia człowieka ze zwróceniem szczególnej uwagi na estetykę. W zależności od postaci wady leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone za pomocą wyjmowanego aparatu lub aparatu stałego. Jest ono zalecane i skuteczne na równi u dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Niekiedy powinno być poprzedzone usunięciem wybranych zębów mlecznych lub stałych. Na pierwszej wizycie lekarz ortodonta pobiera wyciski, służące do wykonania modeli gipsowych, które umożliwiają dokonanie precyzyjnych pomiarów uzębienia pacjenta. Do postawienia pełnej diagnozy potrzebne są jeszcze zdjęcia rentgenowskie: teleradiogram i ortopantomogram.

Leczenie ortodontyczne zazwyczaj trwa ok. 2 lata. W tym okresie, niezbędne do uzyskania pożądanych efektów, są systematyczne wizyty kontrolne ( zwykle co 4-6 tygodni ) podczas których specjalista kontroluje przebieg terapii, aktywuje aparat w zależności od postępów leczenia. Po zakończeniu aktywnego leczenia ortodontycznego konieczne jest tzw. leczenie retencyjne. Ukierunkowane na ustabilizowanie zębów w nowym położeniu. Jest to czas, w którym narząd żucia „przyzwyczaja się” do nowej sytuacji. Uzyskanie optymalnego efektu końcowego zarówno pod względem estetyki, funkcji jak i stabilności możliwe jest jedynie pod warunkiem kompleksowego spojrzenia na potrzeby zdrowotne pacjenta. Nieodzownym elementem takiego podejścia do zagadnień stomatologicznych jest leczenie ortodontyczne.

W ramach NFZ wykonuje aparaty ortodontyczne ruchome do 13 roku życia , leczy do 15 roku życia. Świadczenia nierefundowane u dzieci, młodzieży i dorosłych z zastosowaniem każdej dostępnej techniki ortodontycznej (aparaty ruchome, stałe, silikonowe i wiele innych) wykonywane są zgodnie z cennikiem. Bazujemy na sprawdzonych metodach diagnostycznych i leczniczych. Współpracujemy z innymi specjalnościami stomatologicznymi. Lek. dent. Waldemar Rusin jest zatrudniony w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju do leczenia dzieci z wadami rozwojowymi części twarzowej czaszki.